
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bipolar |
| Type | Hall Effect |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 3.8 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Sensing Range | -8 mT Trip, 8 mT Release |
Stock: 417
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36442
Ext.Price$0.36442
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36442 | $0.36442 |
| 10 | $0.32445 | $3.24450 |
| 50 | $0.28886 | $14.44300 |
| 100 | $0.26259 | $26.25900 |
| 500 | $0.23871 | $119.35500 |
| 1000 | $0.21699 | $216.99000 |
| 3000 | $0.20300 | $609.00000 |
| 5000 | $0.18992 | $949.60000 |
